Szanowni Państwo,

w związku z komunikatem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 23 lutego 2024 roku o zwiększeniach wysokości subwencji ze środków finansowych na utrzymanie i rozwój potencjału dydaktycznego oraz potencjału badawczego przyznanych na rok 2024, w Uniwersytecie Opolskim podjęto prace nad ustaleniem systemowych zasad przyznawania podwyżek wynagrodzeń dla pracowników Uniwersytetu Opolskiego.

(27,70 zł brutto).

W trakcie realizacji są podwyżki wynagrodzeń dla pracowników Uniwersytetu Opolskiego będących nauczycielami akademickimi, związane z koniecznością dostosowania wynagrodzeń do tzw. stawek minimalnych, wynikających ze zmiany Rozporządzenia Ministra Nauki w sprawie wysokości minimalnego miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego dla profesora w uczelni publicznej (9370 zł brutto).

Zasady przyznawania podwyżek uwzględnią również konieczność zmiany tabeli minimalnych wynagrodzeń pracowników Uniwersytetu Opolskiego niebędących nauczycielami akademickimi. Podwyżki wynagrodzeń będą wypłacane z wyrównaniem od stycznia 2024 roku.

Prowadzone są rozmowy z organizacjami związkowymi działającymi w Uniwersytecie Opolskim, w celu uzgodnienia optymalnych zasad procesu podwyżkowego dla pracowników. O wypracowanych ustaleniach zostaniecie Państwo poinformowani.

Uniwersytetu Opolskiego

prof. dr hab. Marek Masnyk